Asiakaspalvelu

Pirtin Kohtaamon asiakaspalvelussa sinua palvelevat eri sektoritoimijoiden asiantuntijoita viikoittain eri teemapäiviin tai teemaviikkoihin liittyen. Voit ottaa yhteyttä tai tulla käymään milloin tahansa, niin vuorossa oleva asiantuntija auttaa sinua eteenpäin. Asiantuntijoina toimivat Pudasjärven kaupungin eri sektoritoimijat, OSAO:n ohjaajat, eri järjestöjen ja organisaatioiden asiantuntijat ja muut palveluihin kytkeytyvät osaajat. Ota rohkeasti yhteyttä ja kysy neuvoa!

Pirtin Kohtaamo

Monipalvelupiste Pirtin Kohtaamo tarjoaa asiantuntevaa neuvontaa ja ohjausta työnhakuun, koulutus- ja osaamispalveluihin, työkyvyn vahvistamiseen sekä muihin hyvinvoinnin ja arjen palveluihin. Palvelupisteestä myös työnantajat saavat apua muun muassa rekrytoinnin tarpeisiin sekä muihin työnantajapalveluihin.

info@pirtinkohtaamo.fi

Puh. 040 1590926 (ke-pe klo 10-15)

Hallinto

Tapio Laurila

JobBoost- hanke, projektikoordinaattori

tapio.laurila@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 3553 291

Irina Hallikainen

Pudasjärven kaupunki, työllisyyspäällikkö

irina.hallikainen@pudasjarvi.fi

Puh. +358 50 4058 409

Juha Nyman

Pudasjärven kaupunki, mediatuottaja

juha.nyman@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 0550 058

Asiantuntijat

Lilja Parviainen

Pudasjärven kaupunki, yksilövalmentaja

lilja.parviainen@pudasjarvi.fi

Puh. +358 50 4412 360

Tiina Kuopus

Pudasjärven kaupunki, kuntouttavan työtoiminnan ohjaaja

tiina.kuopus@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 8266 422

Aili Jussila

Vahvaksi- hanke, projektipäällikkö

aili.jussila@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 5874 971

Marjo-Riitta Alatalo

Vahvaksi- hanke, projektityöntekijä

marjo-riitta.alatalo@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 6247 867

Sini Kauppila-Vääräniemi

Vahvaksi- hanke, projektityöntekijä

sini.kauppila-vaaraniemi@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 3578 728

Leo Siira

Kohota- hanke, projektipäällikkö

leo.siira@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 7523 657

Sirpa Timonen-Nissi

Pudasjärven kaupunki, maahanmuuton koordinaattori

sirpa.timonen-nissi@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 6212 767

Jari Pekkala

Työvalmentaja

jari.pekkala@livo.fi

Paavo Kortetjärvi

JobBoost-hanke, koulutusagentti

paavo.kortetjarvi@osao.fi

Puh. +358 40 5893 718

Reija Kälkäjä

Pudasjärven työkeskus, ohjaaja, avo- ja tuettutyö

reija.kalkaja@oulunkaari.com

Puh. +358 40 5572 223

Miika Raiskio

Pudasjärven kaupunki, etsivä nuorisotyöntekijä

miika.raiskio@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 5490 571

Juha Mertala

Pudasjärven kaupunki, etsivä nuorisotyöntekijä

juha.mertala@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 5490 571

Tiia Brinck

Markkinointiviestinnän harjoittelija

tiia.brinck@pudasjarvi.fi

Puh. +358 40 5033 059

Jätä viesti

Toimipisteen sijainti

Näin asioit monipalvelukeskus Pirtin Kohtaamossa

Pirtin Kohtaamo toimii matalalla kynnyksellä ilman ajanvarausta ja maksuttomasti. Täältä löydät lisätietoa meillä asioimisesta.

Lue meillä asioimisesta